„Nėštumo kalendorius” sprendžia „šešėlinės motinystės” problemas

„Nėštumo kalendorius” nuo 2008 m. leidžia nemokamus edukacinius leidinius tėvams ir vykdo socialinius projektus „šešėlinės motinystės” srityje. „Nėštumo kalendoriaus“ įkūrėja Nida Vildžiūnaitė papasakojo, kodėl nusprendė įkurti socialinį verslą ir kokias visuomenės problemas jis sprendžia.

Kaip nusprendėte pradėti „Nėštumo kalendorius” iniciatyvą?

Prieš 12 metų nemokamo informacinio leidinio mamoms labai reikėjo, o dabar jo poreikis dar labiau išaugo – informaciniame sraute vis sunkiau rasti aiškią žinutę sau. Juk informacija ir žinios turėtų ne įtampą kelti, o suteikti nusiraminimą bei pasitikėjimą. Būtent tokia mūsų misija – palaikyti tėvus, skatinti sau tinkamiausią tėvystės ir vaikų auginimo modelį, kad šios galingos ir transformuojančios patirtys prisidėtų prie asmeninės savirealizacijos, o ne ją stabdytų.

Kokias socialines problemas „Nėštumo kalendorius” sprendžia?

Vykdydama socialinius projektus analizavau „šešėlinės motinystės” temas. Tai sritys, stokojančios valstybinio, visuomeninio ir asmeninio dėmesio: depresija po gimdymo, gimdymo patirtys, smurtas artimoje aplinkoje, lygios galimybės bei daug  kitų. Kompleksinis situacijos suvokimas leidžia geriau suprasti šiuolaikinių tėvų problemas ir poreikius, taip pat išgryninti pačio socialinio verslo tikslus. Šiandien daugiausia dėmesio skiriame mamos psichikos sveikatai ir depresijos po gimdymo prevencijai, įgyvendiname projektą „Mama mums rūpi“.

Psichikos sveikatos problemos ir Lietuvoje, ir pasaulyje, yra visiems žinomos. Mūsų tikslas yra padaryti labai svarbų pokytį sveikatos ir švietimo sistemoje. Reikės gerokai pasistengti, kad moterys, patiriančios emocinių sunkumų ir išgyvenančiomis depresiją, laiku kreiptųsi į specialistus ir sulauktų tinkamos pagalbos, kad ji būtų prieinama, jos neapsunkintų informacijos ir kompetencijų trūkumas.

Ar išbandėte socialinio poveikio matavimo mokymus?

Taip, mokymus išbandžiau – tai labai konkreti priemonė. Šie mokymai padeda įvertinti organizacijos veiksmų efektyvumą ir realią naudą visuomenei.

Daugiau apie „Nėštumo kalendorių”: https://nestumokalendorius.lt/
Daugiau apie „Mama mums rūpi“: https://www.mamamumsrupi.lt/

Socialinio verslo „Nėštumo kalendorius” projektai vykdomi savanorystės principu – norintys prisidėti gali tapti savanoriais!