Virtuali Kalėdinė mugė, kurioje galima įsigyti ne tik dovaną

Floristo Manto Petruškevičiaus ir Vilniaus arkivyskupijos Carito sukurta žvakė, skanėstai iš „Pirmojo blyno“ ar salotų baro „Mano guru“ Kūčių vakarienė – tokių prasmingesnių dovanų socialiniai verslai įsigyti kviečia virtualioje Kalėdų mugėje.

Lietuvos socialinio verslo asociacija (LiSVA), organizuojanti virtualią Kalėdinę mugę, ragina dovanoti ne tik dovaną, bet ir prasmę – pinigai bus panaudoti socialinių verslų plėtrai, kad juose galėtų dirbti daugiau žmonių.

„Kviečiame paieškoti prasmingesnių dovanų, kurios ne tik tausoja gamtą, bet ir suteikia galimybę dirbti, kurti bei džiaugtis gyvenimu socialinėje atskirtyje atsidūrusiems žmonėms. Kalėdiniai sveikinimai gali būti ne tik šilti, jaukūs, bet ir tvarūs bei prasmingi“, – sako Viktorija Bražiūnaitė, LiSVA vadovė.

Feisbuke vykstančioje „Socialinio verslo kalėdinėje mugėje“ dalyvauja socialiniai verslai, projektai, kviečiantys įsigyti jų gaminių ir prisidėti prie socialinės misijos.Gauti nemokamą Gazelės savaitraštį

Vilniaus arkivyskupijos Caritas mugėje siūlo įsigyti prabangią žvakę, kurią labdaros tikslais sukūrė kartu su floristu Mantu Petruškevičiumi. Visos surinktos lėšos bus skirtos VA Carito žvakių dirbtuvėse dirbantiems žmonėms palaikyti.

„Labdaros projektai man visada buvo svarbūs. Norėjau sau iššūkio – kiek ir kuo galiu prisidėti. „Caritas“ visame pasaulyje gerai atpažįstamas dėl savo veiklos, todėl rinkausi bendradarbiauti su ilgas paramos tradicijas turinčia organizacija,“ – pranešime cituojamas M. Petruškevičius.

Vilniaus arkivyskupijos Carito su M. Petruškevičiumi sukurta žvakė. Organizatorių nuotr.
Vilniaus arkivyskupijos Carito su M. Petruškevičiumi sukurta žvakė. Organizatorių nuotr.

Dovanos su paskatinimu

Pavyzdžiui, mugėje dalyvauja „Kybartų skanėstai“ – Kybartų socialinių paslaugų centro socialinės dirbtuvės, kuriose skanėstus kepa ir uogienes verda turintieji proto, psichikos negalią.

Kaip nurodo LiSVA, kalėdinių dovanų gamyba šių socialinių dirbtuvių dalyviams – galimybė praleisti laiką turiningai ir pelningai – dirbti ir tapti pilnaverčiais visuomenės nariais.

Restoranas „Pirmas blynas“, integruojantis žmones su intelektine negalia į visuomenę ir darbo rinką, siūlo įsigyti dovanų dėžutes su istorija. Dovanų rinkiniai sukurti su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, negalią turinčių asmenų centru „Korys“, dienos centru „Šviesa“, dienos centru „Mes esame“ ir Trakų neįgaliųjų užimtumo centru.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Atvira bendruomenė“ – Pal. J. Matulaičio socialinio centro sritis, skirta asmenims, turintiems intelekto sutrikimų. „Atvira bendruomenė“ siūlo rankų darbo gaminių: užrašų knygelių, kalendorių, atvirukų su socialinių dirbtuvių lankytojų piešinių motyvais.

Mugėje dalyvaujanti regos negalią turinčiųjų e. parduotuvė „Parduotuve.neregiai.lt“, siūlanti rankų darbo gaminių.

„Parduotuve.neregiai.lt“ dovanos. Organizatorių nuotr.
„Parduotuve.neregiai.lt“ dovanos. Organizatorių nuotr.

„Happimess“ labdaros iniciatyva paruošė „du viename“ pasiūlymą: su dovana padedama ir iniciatyvos globojamoms šeimoms ir sunkiai sergantiems vaikams.

„Betzatos bendruomenės“ Lobių dirbtuvėse  turintieji intelekto sutrikimų, padedami profesionalaus meistro, darbuotojų ir savanorių medžio dirbinius.

VšĮ „Mes žydim“ ketvirtus metus vykdanti augalų prieglaudos „Gyvybės langelis“ iniciatyvą, sprendžia ekologijos klausimą ir surenka atiduodamus augalus. Augalų prieglauda mugėje siūlo virtualiai padovanoti augalą, sugalvoti jam vardą ir sekti jos gyvavimo istoriją – užsakytas augalo gyvenimo naujienlaiškis draugui ar artimajam.

Kitokie dovanų kuponai

„Socialiniai paramos projektai“ kviečia Kūčių vakarienės į Vilniuje jau 17 metų veikiantį salotų barą „Mano guru“. Jame dirba socialinėje atskirtyje esantys asmenys.

„Textale“ kuria sprendimus žiedinei ekonomikai: skatina atsakingą stilių, drabužių dalijimąsi, tekstilės pakartotinį naudojimą, perkūrimą ir perdirbimą.

Mugėje šis prekės ženklas siūlo dovanų kuponus metinei narystei bendruomenėje, įsigyti vienetinių dizaino gaminių.

Edukacinis bendruomenės centras „Miesto laboratorija“, kuriame įsikūrusi kavinė, atvira renginių erdvė, hidroponinis daržas, sodas, taip pat siūlo dovanų kuponų, kuriuos bus galima panaudoti bendruomenės centro renginiuose. Centras paruošė ir organinės medvilnės džemperių ir marškinėlių – kartu su Antakalnyje gyvenančiu grafiku Bernardu Burba įgyvendintas projektas – trys originalūs Antakalnio piešiniai atspausti ant drabužių.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Dar viena dovana LiSVA kalėdinėje mugėje – fotografijų albumas „100 metų kartu“, kuriame – 37-ių Lietuvos šimtamečių (1918-aisiais ir anksčiau gimusių žmonių, tiesioginių nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo liudytojų), prisiminimai ir patirtys. „100 metų kartu“ – tai M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo kartu su fotografe M. Požerskyte ir kino gamybos įmone UAB „Artbox“ 2017-2018 m. įgyvendintas projektas.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Tvarios dovanos

Mugės dalyviai skatina prisidėti ir prie aplinkosaugos idėjų.

Pavyzdžiui, „Etiam“ siūlo vandenį šarminančių gertuvių, sulankstomų puodelių „Stojo“ vietoje vienkartinių ir  sutaupys visą kalną vienkartinių puodelių; „Žalia krautuvėlė“ siūlo daugkartiniai maišelių, kitų aplinką tausojančių daiktų, „Skepetėlė“ – daugkartinę daugiafunkcę skarelę, kuria galima pakuoti dovaną, naudoti vietoj pirkinių krepšio ir pan.

Jaunas socialinis verslas „Tėviškės namų krautuvėlė“ siūlo dovanoti maisto produktų, pagamintų smulkiuose ir ekologiniuose Lietuvos ir Europos ūkiuose.

Architekte?, edukatore? ir kūrėja Laura Petrus?ke? virtualioje mugėje siūlo originalių kuprinių, rankinių ir dėklinių iš plastikinių maišelių ir vaisių tinklelių.

Eiti į mugę: https://www.facebook.com/events/1498359053872485?ref=newsfeed

Šaltinis: https://www.vz.lt/smulkusis-verslas/2021/12/18/virtuali-kaledine-muge-kurioje-galima-isigyti-ne-tik-dovana#ixzz7Fl4cMMum