Įjungti poveikį: sukūrė specialius drabužius diabetu sergantiems vaikams

„Our Pocket Hero“ kuria specialius drabužius vaikams, sergantiems pirmojo tipo cukriniu diabetu. Dėl šios ligos vaikai turi nuolatos nešioti gyvybiškai būtiną insulino pompą, tad susiduria su prietaiso laikymo, laisvo judėjimo ir kitais iššūkiais. „Our Pocket Hero“ sukūrė tokius drabužius, kurie nevaržo judesių, leidžia vaikams saugiai nešioti prietaisą ir daryti tai, ką vaikai moka geriausiai  džiaugtis vaikyste.

„Our Pocket Hero“ įkūrėja Simona Koncytė šiuos specialius drabužius pradėjo kurti ir siūti dar 2016-taisiais metais, kai pirmojo tipo cukrinis diabetas buvo diagnozuotas jos draugės berniukui.

„Draugės sūneliui tuo metu buvo beveik du metukai ir aš, pati būdama mama, labai jautriai priėmiau šią naujieną. Kartu su drauge eksperimentavome ir bandėme atrasti patogiausią būdą, kaip berniukas galėtų patogiai nešioti insulino pompą. Taip žingsnis po žingsnio ir sukūriau šių specialių drabužių kolekciją, kuri skirta 2-14 m. vaikams“, – taip apie veiklos pradžią pasakoja Simona Koncytė.

Simona pasakoja, jog jos tikslas buvo sukurti tokius drabužius, kurie vaikui užtikrintų kuo natūralesnį judėjimą nešiojant insulino pompą. Drabužiuose yra įsiūtos specialios kišenės, kuriose vaikai gali patogiai ir saugiai nešiotis jų sveikatai būtinus prietaisus.

Drabužiai sprendžia pluoštą problemų

„Our Pocket Hero“ įkūrėja pasakoja, jog kol kas kitų, diabetu sergantiems vaikams pritaikytų drabužių, rinkoje nėra ir, pasak pašnekovės, dabar dauguma vaikų insulino pompas nešioja specialiuose dirželiuose.

„Būdama arti cukriniu diabetu sergančių tėvelių bendruomenės, girdžiu istorijas, kad tokie dirželiai atsisega ar būna nuplėšiami konflikto su bendraamžiais metu. Dažnai tėveliai baiminasi, kad prietaisas nesudužtų, tai lemtų ne tik papildomas išlaidas, bet ir didelį pavojų vaiko sveikatai, net gyvybei. Mano tikslas buvo „integruoti“ prietaisą į laisvalaikio drabužius“, – pasakoja Simona.

Vaikai, nešiodami insulino pompas susiduria ne tik su judėjimo iššūkiais, bet sulaukia ir papildomų klausimų iš bendraamžių. Simona tikisi, kad šie drabužiai padeda didinti vaiko pasitikėjimą savimi.

„Paprastai insulino pompos matosi, tad kelia klausimų ir bendraamžiams, o kai kuriems vaikams nedrąsu jas rodyti. Siekiau sukurti drabužius, kurie būtų ne tik funkcionalūs, bet ir neišskirtų vaikučio iš kitų – dėvint šiuos drabužius pompos paprasčiausiai nesimato. Be to, drabužiai puikiai tinka visiems vaikams! Mano vaikai specialiose kišenėse nešioja namų raktus, mašinėles, žaisliukus ir, žinoma, saldainius. Aš labai džiaugiuosi, kad sulaukiu palaikymo ir iš kitų tėvelių, kurių vaikai neserga cukriniu diabetu. Apskritai, vystydama „Our Pocket Hero“ projektą stengiuosi atkreipti visuomenės dėmesį į šią ligą bei palaikyti diabetu sergančią bendruomenę”, – pasakoja Simona.

Įgyvendindama „Our Pocket Hero“ veiklas Simona stengiasi išmatuoti kuriamą poveikį – ar vaikas juda daugiau, laisviau, drąsiau, ar labiau pasitiki savimi, ar patiria mažiau patyčių. Be to, dalį gauto pelno „Our Pocket Hero“ panaudoja dovanodama specialius drabužius naujai susirgusiems vaikams. O tolimesni Simonos planai išties ambicingi – siekia praplėsti drabužių asortimentą, o vėliau pristatyti kolekciją ir suaugusiems.

Projektas padėjo pamatuoti poveikį

Simona dalyvauja „Įjunk poveikį“ socialinio verslo iniciatyvų skatinimo projekte, kurį įgyvendina „Versli Lietuva“ drauge su „Geri norai LT“, „NVO avilys“ ir Europos socialinio verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų institutu.

„Kai pradėjau ieškoti informacijos apie drabužius, pritaikytus nešioti insulino pompą –nieko nepavyko rasti. Iškart supratau, kad viena negalėsiu sukurti norimo pokyčio ir ieškojau pagalbos. Projekte gautą finansinę paramą panaudojau tikslinėms konsultacijoms, komunikacijos plano rengimui. „Įjunk poveikį“ veiklų ir renginių metu įgavau daugiau patirties – poveikio matavimo mokymai man buvo labai naudingi“, – taip apie projektą atsiliepia Simona.

„Įjunk poveikį“ projekto metu „Our Pocket Hero“ komandai padėjo „Geri norai LT“ komanda.

„Kartu su „Geri norai LT“ komanda nusprendėme, kad ieškosime geriausių būdų žinutei apie mūsų veiklą paskleisti. Socialiniame versle, kaip ir kituose versluose, labai svarbu nusibrėžti kryptį, išsigryninti marketingo strategiją, identifikuoti tikslinį vartotoją, apgalvoti verslo modelį, bet nepamiršti socialinio poveikio bei jo matavimo. Džiaugiuosi gavusi visus atsakymus į man rūpimus klausimus“, – taip apie projektą atsiliepia Simona.

„Žaviuosi Simonos drąsa veikti, motyvacija ir užsispyrimu, manau, tai labai svarbios savybės bet kuriam verslininkui, o veikiančiam socialiniame lauke – jų ypatingai reikia. „Our Pocket Hero“ veikla keičia vaikų, sergančių pirmojo tipo cukriniu diabetu, gyvenimo kokybę. Tokio socialinio verslo reikėjo ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių vaikų tėveliams“, – taip apie „Our Pocket Hero“ atsiliepia „Geri norai LT“ vadovė Jurgita Ribinskaitė–Glatzer.

Informacija apie projekto veiklas ir artimiausius renginius viešinama: https://www.facebook.com/socialinisverslas

„Įjunk poveikį“ projektą, kuris vykdomas 2020-2021 m. laikotarpiu, įgyvendina „Versli Lietuva“ kartu su partneriais – „NVO Avilys“, „Geri norai“ bei Europos socialinio verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų institutu. Projekto veiklos finansuojamos 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos lėšomis (Socialinio verslo iniciatyvų skatinimas Panevėžio apskrityje (Projekto Nr. 08.5.1-ESFA-K-853-01-0011); Socialinio verslo iniciatyvų skatinimas Klaipėdos apskrityje (Projekto Nr. 08.5.1-ESFA-K-853-01-0010)).