Socialinis verslas „Dūšios“ sukūrė komunikacinį kortų žaidimą „Nuogi pokalbiai“, kuris skirtas poroms, siekiančioms puoselėti ir sutvirtinti tarpusavio santykius. Šis žaidimas padeda atvirai kalbėtis apie jausmus ir poreikius, leidžia pažinti artimą bei prisideda prie emocinio intelekto ugdymo. „Dūšios“ bendraįkūrėja Gintarė Petrauskaitė, siekdama paspartinti savo verslo augimą, prisijungė prie „Verslios Lietuvos“ verslo mentorystės programos bei socialiniams verslams skirto „Įjunk poveikį“ projekto.
Gintarė papasakojo apie savo verslą – nuo ko prasidėjo projektas, ko jau pavyko pasiekti bei kokios patirties ir žinių pavyko pasisemti „Įjunk poveikį“ projekte bei verslo mentorystės programoje.
Apie ką yra socialinis verslas „Dūšios“?
„Dūšios“ yra apie pokalbius „iš dūšios” – apie gyvenimo realybę, intymumą, tiek tobulus, tiek netobulus santykius. Pats žodis „dūšios“ reiškia drąsą parodyti savo nuogą vidų, tai apie atsidavusius žmones bei nuoširdžius santykius. Juk kai myli ar dirbi „iš dūšios“ – viskas įveikiama.
Sukūrėme komunikacinį žaidimą poroms – „Nuogi pokalbiai“. Tai įrankis, kuris padeda „sunkiomis” temomis pasikalbėti lengviau. Žaidimas įtraukia poras ir leidžia aptarti daug temų: nuo fantazijų ir svajonių iki ateities planų ar finansinių klausimų. Žaidimas padeda prisiminti pirmojo pasimatymo jaudulį bei geriau vienas kitą pažinti – o kartais net susipažinti iš naujo. Be to, tik ką paleidome mūsų pirmąją tinklalaidę: https://www.dusios.lt/podcast-registracija. Siekiu kurti prieinamą turinį visuomenei, kuris padėtų auginti žmonių emocinį raštingumą, atsisukti į save, pažinti emocijas ir jausmus, mokytis kalbėtis su partneriu, spręsti konfliktus bei kurti laimingus santykius. Klientų atsiliepimai skatina judėti toliau – pati didžiausia motyvacija, kai matai, kad tavo produktas padeda poroms kurti laimingesnius santykius.
Kaip kilo verslo idėja?
Kai pradėjau projektą, tai dar nebuvo verslas, o greičiau kūrybinis procesas, puiki terpė save realizuoti. „Dūšios“ idėja kilo iš gyvenimiškų patirčių – atviri pokalbiai su žmonėmis, jų istorijos, sėkmingos bei nesėkmingos jų patirtys, nepavykę asmeniniai santykiai bei, žinoma, noras kurti laimingus santykius. Stiprus pagrindas naujai veiklai buvo ir patirtis universitete – baigiau ekonomikos ir finansų bakalauro studijas, tai pat gretutines verslumo akademijoje bei įgijau tarptautinės komerciją ir marketingo magistrą. O veiklos pradžios aplinkybės buvo tokios – paskambinau savo buvusiai kolegei Aurelijai Ivanauskaitei ir pasiteiravau, ar norėtų drauge su manimi „pakūrybinti“ ir ji sutiko . Pati projekto pradžia prasidėjo lygiai prieš metus, o įmonę įkūriau praėjusių metų rugsėjį ir tikrai drąsiai galiu teigti, kad per pastaruosius metus išmokau daugiau nei per 25 gyvenimo metus.
Kokias problemas sprendžia „Dūšios“?
Yra daug tyrimų, rodančių, kad daugiausia žmonėms laimės suteikia artimi santykiai su kitais, o vienišumas gali kenkti net labiau nei narkotinės medžiagos! Statistikos duomenys taip pat rodo, kad labai didelė dalis žmonių kenčia dėl nelaimingų santykių. Mūsų apklausos metu net 16 proc. apklaustųjų atsakė, jog 2022 metų tikslas yra skyrybos. Statistika taip pat rodo, kad prasta komunikacija yra viena iš pagrindinių skyrybų priežasčių ir beveik 70 proc. porų išsiskiria būtent todėl, kad nesusikalba.
Žmonės nori būti santykiuose, bet dažnai jaučiasi nelaimingi, o tai atsiliepia ir daugelyje kitų mūsų gyvenimo sferų: turime mažiau energijos, jaučiamės nemotyvuoti, linkstame į priklausomybes ar depresiją, žmonės gali net tapti agresyvūs, jaustis nepilnaverčiai. Tai kenkia tiek fizinei tiek emocinei būklei bei didėja traumos vaikams, nuo ko vėliau kenčia ir plačioji visuomenė. „Dūšios“ tikslas – padėti poroms išspręsti nepakankamos komunikacijos santykiuose problemą.
Kodėl nusprendėte pasinaudoti „Verslios Lietuvos“ verslo mentorystės programa?
Kai mokiausi verslumo akademijoje, ten turėjau mentorius, padėjusius tiek verslumo, tiek emocinio intelekto auginimo srityse. Vėliau ir pati tapau mentore, todėl puikiai žinojau, kokia vertinga yra mentorystės patirtis.
Kai prisijungiau prie „Verslios Lietuvos“ verslo mentorystės programos, konsultavausi su dvejomis mentorėmis – Erika Markovska-Mikulskiene, „EMKO“ įkūrėja ir direktore bei Aušra Gasiūniene, „Taikos namai“ vadove. Abi mentorės buvo nuostabios! Esu joms be galo dėkinga už motyvaciją, įkvėpimą, dalinimąsi neįkainojamomis žiniomis ir pagalbą susidėliojant tikslus. Mentorystės programos metu drauge išsikeldavome tikslus, nusimatydavome datą, iki kada juos pasieksime, o jau kito susitikimo metu aptardavome, kaip sekėsi.
Ko pavyko pasiekti mentorystės programos metu?
Ši programa buvo kaip kelrodė žvaigždė, nukreipusi tinkama linkme. Tai buvo startas – įkūriau įmonę, atidariau elektroninę parduotuvę, patobulinome produktą bei paleidome papildomą, interaktyvią žaidimo versiją. Labai džiaugiuosi išaugusių nuotolinių žaidėjų skaičiumi, o ir pardavimai išaugo ženkliai! Taip pat užmezgėme naujų pažinčių – susipažinome su beveik 10 naujų partnerių ir ratas tik plečiasi. Be to, nufilmavome pirmąjį reklaminį video, sulaukėme žiniasklaidos susidomėjimo.
Kokią išskirtumėte pagrindinę mentorystės sukuriamą vertę augti norinčiam verslininkui?
Žinios – jos yra neįkainojamos. Mentoriai, patys praėję verslo kūrimo kelią, labai noriai dalinasi patirtimis. O juk sakoma, kad pasimokyti iš svetimo klaidos, kainuoja kur kas pigiau nei iš savos! Jau ne vienam draugui rekomendavau šią mentorystės programą ir tikrai dar rekomenduosiu kitiems.
Dalyvavote socialiniams verslams skirtame „Įjunk poveikį“ projekte. Kuo jūsų veiklai padėjo „Įjunk poveikį“ projektas? Ko išmokote ir sužinojote?
Manau, vienas didžiausių pasiekimų – laimėtas Panevėžio apskrities socialinio verslo sprintas „Įjunk poveikį“. Šis projektas turbūt labiausiai prisidėjo prie žingsnio įkurti įmonę, nuo ko ir prasidėjo tikrasis „Dūšios“ kelias. Projektas net iš dalies pakeitė požiūrį į kuriamą verslą. Labai džiaugiuosi, kad šio projekto metu turėjau galimybę daugiau sužinoti apie socialinį verslą, kaip jis veikia. Žinoma, taip pat labai džiaugiuosi specialistų konsultacijomis – gavau labai gerų įžvalgų, patarimų, idėjų, bei techninių žinių, kurias pritaikiau ir taikau toliau vystydama veiklą. Taip pat padėjo atrasti kitus nuostabius socialinius verslus.
Kur panaudojote projekte gautą paramą?
Panaudojau įrangai – įsigijau technikos, kuri pagreitina darbų spartą, bei įrangos, kuri padeda kurti kokybišką vaizdo bei garso turinį, kadangi šiuo metu mūsų vartotojai dažniausiai renkasi vaizdinę medžiagą.
Kas dabar padeda vystyti verslą?
Projektą pradėjome su A. Ivanauskaite, kuriai esu ir būsiu labai dėkinga. O dabar mano didžiausi pagalbininkai yra šeimos nariai. Partneris yra mano dešinioji ranka, močiutės padeda rūšiuoti žaidimo korteles, mama jas pakuotoja, krikšto mama – nuostabi siuntų kurjerė, tėtis yra atsakingas už spaudą, sesės padeda kurti turinį bei ieškant partnerių. Taip pat turiu dvi labai nuostabias koleges – pagalbininkes: viena jų yra psichologė, su kuria mokausi emocinio intelekto subtilybių, o kitą kolegę sutikau būtent „Įjunk poveikį“ projekte, kuri pataria marketingo klausimais.
„Įjunk poveikį“ projektą įgyvendina „Versli Lietuva“ kartu su partneriais – „NVO Avilys“, „Geri norai“ bei Europos socialinio verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų institutu. Projekto veiklos finansuojamos 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos lėšomis (Socialinio verslo iniciatyvų skatinimas Panevėžio apskrityje (Projekto Nr. 08.5.1-ESFA-K-853-01-0011). Daugiau informacijos čia: http://ijunkpoveiki.lt/
Tęstinė, kelių mėnesių verslo mentorystės programa yra organizuojama „Verslios Lietuvos“ įkurtuose ir vystomuose bendradarbystės centruose „Spiečius“. Verslininkai, siekiantys savo verslo progreso, taip pat gali visiškai nemokamai konsultuotis su VšĮ „Versli Lietuva“ verslo mentorių tinklo ekspertais: https://mentoriai.verslilietuva.lt/.