Lietuvos regionuose gaminama socialinio verslo „The Knotty Ones” produkcija pasiekia 50 šalių

Socialinio verslo „The Knotty Ones” įkūrėjos Akvilė Meškauskaitė-Dobrajs, Sandra Pangonytė ir Danutė Rasimavičiūtė sprendžia ne tik mados tvarumo, bet ir užimtumo Lietuvos regionuose problemą. „The Knotty Ones” produkciją gamina šalies regionuose gyvenančios moterys bei mažesniuose miesteliuose veikiančios mezgyklos. Šie Lietuvos regionuose numegzti mados gaminiai iškeliauja net į 50 skirtingų pasaulio šalių, o labiausiai juos mėgsta JAV, Jungtinės Karalystės, Australijos, Prancūzijos, Šveicarijos ir Skandinavijos šalių gyventojai.

Apie ką yra socialinis verslas „The Knotty Ones”?    

„The Knotty Ones” – tai tvarus mados prekės ženklas, kurio produkciją gamina regionuose gyvenančios moterys bei mažesniuose miesteliuose veikiančios mezgyklos. Be darbo galimybių, „The Knotty Ones” taip pat siekia mažinti atskirtį tarp drabužių gamintojų ir galutinių vartotojų: kartu su tvariu, iš natūralaus pluošto pagamintu produktu, klientai gauna trumpą informaciją apie mezgėją, kuri pagamino jų drabužį bei jos istoriją.

Šiuo metu eksportuojame savo produkciją  net į 50 skirtingų pasaulio šalių. Pagrindinės mūsų rinkos yra JAV, Jungtinė Karalystė, Australija, Prancūzija, Šveicarija bei Skandinavijos šalys. Labai džiaugiamės, kad Lietuvoje numegzti gaminiai iškeliauja po visą pasaulį – tokiu būdu galime plačiai skleisti žinią apie mūsų vertybes, prisidėti prie Lietuvos garsinimo bei mūsų kultūros perteikimo.

Kokią socialinę problemą sprendžia Jūsų verslas?

„The Knotty Ones” sprendžia užimtumo Lietuvos regionuose problemą, itin ne populiarioje – mezgimo amato – srityje. Be to, siekiame spręsti ir kitas mados industrijos problemas: vartotojai nežino, kas pagamino jų drabužius ar kaip jie buvo pagaminti – mes norime į tai atkreipti dėmesį, todėl pasakojame savo klientams apie mūsų mezgėjas, kiek metų jos mezga, ką jos galvoja, kai mezga, ką jos mėgsta. Taip pat prisidedame prie mezgėjų svajonių pildymo, jų ugdymo.

Nuo 2020 m. esame tas verslas, kuris padengia savo CO2 suvartojimą. Mūsų gaminiai yra iš 100% natūralių pluoštų, net sagos yra iš korozo, natūralaus augalo, nors industrijoje dažniausiai naudojamas plastikas.  Dėl šių priežasčių, pirkdami „The Knotty Ones”  produktus, klientai gali būti ramūs, kad neprisidės prie neigiamos įtakos aplinkai. 

Kaip nusprendėte įkurti savo socialinį verslą?

Pastebėjome, kad mezgimo amatas yra apleistas, daug kam keliantis asociacijas su močiučių stiliumi. Norėjome ne tik prikelti, bet ir kilstelėti šį amatą į naujas aukštumas, padaryti megztus gaminius estetiškus ir patrauklius šiuolaikiniam vartotojui, o tuo pačiu taip pristatyti pasauliui Lietuvišką kultūrą ir mūsų tradicijas.

Kai sugalvojome idėją, nelaikėme savęs socialiniu verslu, tačiau natūraliai ieškodami mezgėjų, pamatėme, kad mūsų verslas gali prisidėti prie mažuose miesteliuose gyvenančių mezgėjų gerovės.

„The Knotty Ones“ papildė „Inovacijų agentūros“ socialinio verslo platformą, kurioje esanti duomenų bazė vienija beveik 120 Lietuvos socialinių verslų:  https://socialinisverslas.inovacijuagentura.lt/businesses/ Platformoje visiškai nemokamai prieinama mokymų medžiaga, skirta socialiniams verslininkams ne tik sustiprinti savo verslumo kompetencijas bei pagilinti žinias, bet ir išmokti pamatuoti savo verslo socialinį poveikį.